Kuruluşundan bugüne spora verdiği destek ve kazandığı başarılarla sigorta sektöründe fark yaratmaya devam eden Güneş Sigorta’nın sporla olan uzun yolculuğu 1986 yılında kurduğu Güneş Sigorta Spor Kulübü ile başladı.

Güneş Sigorta Bayan Voleybol Takımı, kurulduktan kısa bir süre sonra 1992 yılında Bayanlar Voleybol Ligi Türkiye Gençler Şampiyonu, 1993 senesinde ise Bayanlar Voleybol Ligi Türkiye Şampiyonu oldu.

Daha sonraki yıllarda da Voleybol Takımının başarısı sektöre ve Türkiye Bayanlar Voleybol Ligine damgasını vurdu.

Güneş Sigorta kuruluşunun 50. yılında ise spor alanında yine bir ilke imza atarak, Güneş Sigorta Yelken Takımını kurdu. 2007 yılında şirket çapında düzenlenen eğitime tüm Güneş Sigorta ailesi ve birinci derece akrabaları katıldı. Bu eğitimde yaklaşık 120 kişiye denizcilik ve yelken eğitimi verildi.

Sene sonunda ise, daha sonra aldığı derecelerle adını duyuracak, Güneş Sigorta Yelken Takımı kuruldu.

Kurulduğu günden bu yana kaptan Deniz Yılmaz ile yola devam eden Güneş Sigorta Yelken Takımı, sabırlı ve özverili çalışmalarının yanında, takımın kusursuz birliği ve iletişim koordinasyonuyla bu sene de ülkemizin en önemli yelkencilik kupalarından olan ve denizlerin ligi olarak adlandırılan TAYK Trofesi'nde başarılı performansıyla dikkat çekmeye devam ediyor.